Nachlazení? Zkuste kurkumový nápoj

Nachlazení? Zkuste kurkumový nápoj

Pokud máte rýmu, vyzkoušejte tuhle vitamínovou bombu. Kombinace zázvoru, kurkumy a citrónu vás zaručene postaví na nohy.

Venku je čím dál tím víc chladněji. Imunita dostává zabrat. Přiznám se, že i když jsem si myslela, že moje imunita je perfektní, před týdnem jsem ležela v posteli. Dělala jeden čajík za druhým…A pak jsem si řekla, že bych si dala něco silnějšího. Mamka říkala, dej si do čaje rum. Tak jako, i to je cesta, ale já měla na mysli něco jiného 😉

Já oblibuju zázvor, a tak jsem našla na internetu recept. Po pár pokusech jsem to vyladila na úplnou vitamínovou bombu!

Processed with VSCO with c1 preset

KURKUMOVÝ NÁPOJ

Ingredience

(přibližne na 3-4 kurkumové nápoje):

  • 1 menší zázvor
  • 3 PL medu
  • 3 PL citronové šťávy (půlka citrónu)
  • 3 ČL kurkumy

Postup:

  • Všechny ingredience postupně dáme do hrnku a smícháme. Nejdřív odštavíme citron, pak přidáme kurkumu a med. Smícháme. Nejtěžší je to se zázvorem. Nastrouháme ho a pak prěs čajové sítko prsty protlačíme, abychom z něj dostali jenom tu šťávu. Mícháme, až se med ve směsi rozpustí.
  • Na jeden nápoj vám bude stačit přibližne 4 ČJ této směsi. Do hrnku si nalijeme teplou vodu. Já si dávam do půlky horkou vodu z konvice a pak přiliju studenou. Do vody dáme 4 lžičky směsi a promícháme. Nápoj je hotový.
  • Není potřeba používat úplně převařenou vodu, protože při vaření dochází až k 100% úbytku vitamínu C.
  • Tuhle oražovou „šťávu“ můžeme dát třeba do skla s víčkem a uchovávat v lednici.

Já si tenhle nápoj dělám i když jsem už zdravá, protože mě vždycky zahřeje. A co vy, máte osvědčené tipy, jak zvládnout rýmu a prochlazení?

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Ráda jím, miluji procházky v přírodě a ze sportu mé nejvíc baví plavání a pilates. No někdy jsou prostě dny, kdy mi chybí motivace a čas. Proto vymýšlím různé jednoduché recepty, cviky a inspirace, které mě trochu nakopnou. Svoje zkušenosti jsem chtěla sdílet a proto vznikli fitnápady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *