Zbav se bolesti zad pomocí Nordic Walkingu

Zbav se bolesti zad pomocí Nordic Walkingu

Slyšely jste někdy o Nordic Walkingu? Mně pomohl s bolestí zad a dodal mi kondici, vám může taky.

Chození s holemi má větší benefity pro zdraví, než se může zdát

Co je to Nordic Walking?

Nordic Walking je chůze se speciálními holemi. Chůze se provádí technikou, která není vůbec těžká a osvojit si ji může každý. Tento sport je bezpečná a jednoduchá cesta, jak si zlepšit zdravotní stav a zvýšit kondici.

Další výhodou je pohyb na čerstvém vzduchu, který prospíva imunitě i psychice. Nachvíli se odpoutáte od běžných starostí a taky si odpočinou vaše oči od displejů (mobilních a počítačových). Tento sport můžete vykonávat za každého počasí a nejste vázani na žádne otevírací hodiny:-)

Rychlá historie Nordic Walking

Zajímavá je i historie tohto sportu. Jeho počátky sahají až do roku 1930 ve Fínsku, kde běžci na lyžích využívali tuto aktivitu jako letní přípravu. Později se začala vyučovat správní technika, sport se rozšířil do světa a dnes ho oblibují tisícky lidí.

Zapájíte téměř všechny svaly těla

Během nordic walikngu zapájíte až 90 % svalů vášho těla. Oproti běžné chůzi je energetický výdej pri severské chůzi mnohonásobně vyšší.

Hole pomáhají zapojit ruce a ramenní svaly. Díky tomu se při chůzi rozdělí hmotnost chodce mezi ruce a nohy a zníží se zatěžení kloubů o 30 %, než je tomu u normálního běžce. To je dobrá zpráva pro všechny lidi, kteří nemají kondici a normální běh je pro ně a jejich klouby obrovská zátěž.

Konec bolesti zad

Největší benefit je pro mnohé lidi odstranění bolesti v oblasti krční páteře. Při severské chůzi totiž zapájíte i trojhlavý ramenní sval i prsní svaly. Díky rotaci ruk pracují i břišní svaly a pomahají udržet přirozene vzpřímenou páteř.

Moje zkušenost: Opravdu mě Nordic walking zbavil bolesti zad?

Stručně napsáno – ano, opravdu:-) Mám sedavou práci. Sedím za počítačem 7-9 hodin denně (práce grafičky). Nedá se říct, že bych seděla právě hezky vzpřímeně. Vetšinou je to opačně, jsem pokroucená a zhrbená. To si odnesou hlavně záda, krční obratle ale i oči. Proto si alespoň 3-4 krát týdně dopřeji chůzi s nordic walking holemi. A jaké jsou výsledky?

Jak mi nordic walking pomáhá?

Zlepšení pociťuji okamžitě:

  • Do pár minut mně přestane bolet krk a krční oblast
  • Mám více energie, protože jsem venku v přírodě na vzduchu a přirozeném světle
  • Přestanou mně bolet oči i hlava
  • Rozproudím krev v telě
  • Mám lepší náladu

Když to zhrnu, tento druh sportu/pohybu doporučuji každému. Nejlepší je, že si sami udáváte tempo. Když se cítíte dobře, můžete jít rychle, když ne, spomalíte.

Pokud bude zájem, napíšu i článek o tom, jak správně chodit a vybrat si hole pro Nordic walking.

Ráda jím, miluji procházky v přírodě a ze sportu mé nejvíc baví plavání a pilates. No někdy jsou prostě dny, kdy mi chybí motivace a čas. Proto vymýšlím různé jednoduché recepty, cviky a inspirace, které mě trochu nakopnou. Svoje zkušenosti jsem chtěla sdílet a proto vznikli fitnápady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *