Zacvič si 30 denní challenge zaměřenou na břicho!

Zacvič si 30 denní challenge zaměřenou na břicho!

Zkus si s námi zacvičit 30 denní výzvu, která ti spevní břicho a nastartuje tě do nového roku.

Proč by si měl/a challenge cvičit?

Zvýšení motivace

Proč je workout challenge super věc? Po prvé, člověk má motivaci cvičit každý den. Počet jednotlivých cviků se postupně zvyšuje, proto se zvedá i náročnost a kondička. Když se na konci ohlídneš, nakolik jsi pokročil od začátku challenge, budeš na sebe minimálně hrdý. A to tě bude motivovat cvičit dál.

Vytvoření návyku

foto

V knize Sila zvyku (Ch. Duhigg) se píše, že pokud člověk vykonáva určitou činnost denně více než 21 dní, vytvoří si návyk. To znamená, že se činnost zautomatizuje a člověk ji vykonáva bez vnitřního nucení. Právě proto je challenge výbornou cestou, jak si navyknout cvičit každý den. Z vlastní zkušenosti vím, že po měsíci mě cvičení více bavilo a nemusela jsem se přemlouvat, abych šla cvičit.

Jak challenge funguje?

Jednoduše. Stáhněte si obrázek, kde je challenge rozepsaná na jednotlivé dni. Dny jsou očíslovány. Každý den cvičíte a zátěž se postupně zvyšuje.

Co když je pro mně počet cviků moc a ja to nezvládnu cvičit najednout?

To vůbec nevadí. Klidně si cvik rozděl na dvě anebo více sérií (třeba 60 push-upů si rozdelíš na 20, 20 a 20). Pokud je i tohle moc, klidně si challenge rozděl na půl a cvič ráno i večer (půlka ráno a půlka večer). Nejde o to, tlačit se do neuvěřitelných výkonů, ale namotivovat se a cítit se dobře!

Jak cvičit 30 denní challenge na břicho?

Challenge si můžes stáhnout ze stránky do mobilu, pc anebo vytisknout. Níže přidávám návody, jak cviky správně provádět (důležitý!). Vyhněte se tak zraněním a zbytečným bolestem.

30 denni vyzva bricho

Návody – Jak cvičit nůžky

Cvik criss-cross

Reverzní skracovačka (reverse crunch)

Horolezec (climber)

Plank

Ať se dobrě cvičí!

Ráda jím, miluji procházky v přírodě a ze sportu mé nejvíc baví plavání a pilates. No někdy jsou prostě dny, kdy mi chybí motivace a čas. Proto vymýšlím různé jednoduché recepty, cviky a inspirace, které mě trochu nakopnou. Svoje zkušenosti jsem chtěla sdílet a proto vznikli fitnápady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *